flag tr flag eng

Kordon Dokusu Kaynaklı Mezenkimal Kök Hücre infüzyonu, Koronavirüs COVID-19 ile Uyarılan Pnömoni ile Mücadele İçin Umut Verdi

Aging & Disease dergisi tarafından yayınlanan yeni bir çalışma, kordon doku kaynaklı mezenkimal kök hücrelerinin (MSC) koronavirüs hastalığı 2019 (COVID-19) hastalarına intravenöz olarak uygulanmasının fonksiyonel sonuçları arttırdığını bildirdi.

Bu çalışma, intravenöz MSC infüzyonunun şiddetli pnömoni gösteren yaşlı hastalar da dahil olmak üzere COVID-19 pnömonili hastaların tedavisinde güvenli ve etkili bir yaklaşım olduğunu göstermiştir. COVID-19, SARS-CoV-2 adı verilen yeni bir koronavirüsün neden olduğu ciddi akut solunum yolu hastalığıdır. Günümüzde, özellikle ciddi pnömoni hastalığına yakalanan COVID-19 hastalarının tedavisi, SARS-CoV-2'ye karşı spesifik bir ilaç veya aşı bulunmadığından zordur. Bu nedenle, bağışıklık sisteminin aşırı aktivasyonunu inhibe eden ve bu çalışmada bulunan SARS-CoV-2 enfeksiyonu sonrası akciğer mikro çevresini onarmaya destek veren kordon doku kaynakli Mezenkimal kök hücre tedavisi dikkat çekicidir.

Görmek için tıklayınız.

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım