flag tr flag eng

Muhammet’in Sevinci Dünyaya Bedel

İzmir’de doğuştan sağ gözü olmayan 10 yaşında Muhammet Aykurt’a, İstanbul Cerrahi Hastanesinde estetik cerrah Gürsel Turgut ve ekibi tarafından yapılan operasyonla protez göz takıldı.

İzmir’de doğuştan sağ gözü olmayan 10 yaşında Muhammet Aykurt’a, İstanbul Cerrahi Hastanesinde estetik cerrah Gürsel Turgut ve ekibi tarafından yapılan operasyonla protez göz takıldı. Yeni gözüyle son derece mutlu olan Muhammet, sevincini kendisine yardımcı olan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ile paylaştı.

İzmirli Muhammet Aykurt’un yaşamını, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a yazdığı mektup değiştirdi. İlköğretim 4’üncü sınıf öğrencisi Muhammet Aykurt mektubunda, engelli babasının bir lokantada bulaşıkçılık yaparak 3 çocuğuna ve annesine bakmaya çalıştığını belirtti. Kendisine protez göz takılmasını istedi. Başkan Tartan da gerekli maddi olanaklar ve bağlantıyı sağlayıp operasyonun İstanbul Cerrahi Hastanesinde estetik cerrah Gürsel Turgut ve ekibince gerçekleştirilmesine aracı oldu. Muhammet, protez de olsa gerçeğiyle hiç ayırt edilemeyen yeni bir göze kavuştu.

Başkanın Boynuna Atlayıp Teşekkür Etti

Kültürpark’ta Konak Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Meclisi etkinliğine katılan Muhammet Aykurt’un, tedavisini gerçekleştiren Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a koşarak, boynuna atlayıp teşekkür etmesi görenleri duygulandırdı. Muhammet Başkan Tartan’a, “Artık bir gözüm daha var. Arkadaşlarım beni kızdıramayacak. Seni hiç unutmayacağım” dedi. Başkan Tartan da Muhammet’ten, ‘okuyup doktor olma’ sözü aldı. Muhammet Aykurt, kendisine protez göz takılan süreci şöyle anlattı:

“Başkan’a el yazımla bir mektup yazarak, doğuştan işlevi olmayan sağ gözümün ameliyatla alındığını, fakat babamın ekonomik gücü yetersiz olduğu için protez göz takılamadığını anlattım. Okulda arkadaşlarım tek gözle baktığım için beni kızdırıyorlardı. Bu durum beni çok üzüyordu. Başkan Tartan benim bu çağrıma sessiz kalmadı ve ameliyat için gereken maddi desteği verdi.”

Annenin Sevinci

Anne Mukaddes Aykurt (33) da oğlunun sevincine ortak oldu. Başkan Tartan’a teşekkür eden Mukaddes Aykurt şöyle dedi:

“Oğlumun bir gözü tamamen işlevini yitirdiği için 5 ay önce ameliyatla alınmıştı. Doktorlar oğlumun göz nakli olamayacağını söyledi. Tek umut yapay protez gözdü. Kontrolden sonra ameliyat ile olmayan gözüne implant yarleştirildi. 2.5 ay süren tedaviden sonra ameliyatla oğlumun gözüne protez göz yapıldı. Ameliyat bittikten sonra oğlumu bekledim. Hastanede arkamı dönmemi ve gözlerimi kapatmamı istedi. Ben söylemeden sakın açma’ dedi. İsteği zaman yüzümü döndüğümde elinde bir kitap ile bana büyük bir mutluluk içinde bakıyordu. O anı hiç unutayacağım. Oğluma sanki yeniden kavuştum”MO(AÖ/COŞ) – İzmir

http://www.sondakika.com/haber-muhammet-in-sevinci-dunyaya-bedel-3576920/

http://www.dha.com.tr/en-son-haber-muhammetin-sevinci-dunyaya-bedel-son-dakika-haberleri_305318.html

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=20448542&tarih=2012-04-30

http://foto.rthaber.com/201204293/Muhammet-in-sevinci-dunyaya-bedel/1

logo bottom

Genkord bir biyoteknoloji, doku mühendisliği ve krioprezervasyon kurumudur.

facebook twitter instagram Linkedin youtube

 

İletişim

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1 Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

(0212) 231 53 50 – (0533) 665 89 71

info@genkord.com

Diş Bankası

GENKORD Ulaşım

genkord ulasim
0
Paylaşım